OKAZJA

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2016

Zakończone

Już  od jutra, tj. 16.09, będziemy obchodzić Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji dla mieszkańców Łodzi czekają ciekawe atrakcje. Wydarzenie to będzie trwało do 22.09.

Celem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest zachęcanie mieszkańców miast do korzystania z różnych środków transportu, w zależności od potrzeb wybieranie najkorzystniejszego połączenia – dla siebie, miasta, powietrza i innych ludzi.
Aby promować tego typu rozwiązania wspólnie z MPK-Łódź, oraz Fundacją Fenomen przygotowujemy wydarzenia i atrakcje mające na celu zachęcenie łodzian do podróżowania po mieście na przykład komunikacją miejską, lub rowerem. Ekologiczne i zbiorowe środki transportu pozytywnie wpływają na środowisko i budują świadomość zrównoważonego transportu w mieście.

Jedną ze wspomnianych atrakcji jest łódzki rower publiczny, z którego każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł korzystać bez opłat. Kolejną niespodzianką jest korzystanie z komunikacji miejskiej za darmo. Każda osoba posiadająca dowód rejestracyjny swojego samochodu będzie mogła podróżować bez opłat komunikacją miejską. Dodatkowo może zabrać ze sobą tylu pasażerów na ile zarejestrowane jest jej auto. Więcej informacji znajdziecie klikając powyżej w Przejdź do oferty.

Harmonogram wydarzeń podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2016 w Łodzi:

16.09. (piątek)

DARMOWY ŁÓDZKI ROWER PUBLICZNY
ZAWODY MOTORNICZEGO
TRInO – czyli Turystyczno – Rekreacyjna Impreza na Orientację.
ROWEROWA GRA MIEJSKA

17.09. (sobota)

10-LECIE MUZEUM KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ MPK – ŁÓDŹ
KONKURS WIEDZY O KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

18.09. (niedziela)

DZIEŃ OTWARTY ZAJEZDNI MUZEALNEJ BRUS
DZIEŃ OTWARTY ZAJEZDNI LIMANOWSKIEGO
ZAKOŃCZENIE SEZONU TRAMWAJOWEJ LINII TURYSTYCZNEJ

19.09. (poniedziałek)

PIESZO, ROWEREM lub KOMUNIKACJĄ MIEJSCKĄ do PRACY, SZKOŁY, na ZAJĘCIA
ZRÓWNOWAZONY TRANSPORT TO SILNA GOSPODARKA – akcja promująca wykorzystanie zrównoważonego transportu do codziennych celów mających wpływ na gospodarkę i życie w mieście

20.09. (wtorek)

DZIEŃ KONTROLERA
PARK(ING) DAY

21.09. (środa)

AKADEMIA KULTURALNEGO PASAŻERA

22.09. (czwartek)

CENTRUM STEROWANIA RUCHEM
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
ODBIÓR ORAZ WYMIANA PUZZLI